۱۳ ترفند کاربردی گالکسی S6 و S6 Edge

۱۳ ترفند کاربردی گالکسی S6 و S6 Edge

سامسونگ گالکسی S6 و S6 Edge بهترین گوشی های اندرویدی هستند که تاکنون شرکت سامسونگ ساخته، این دو پرچم دار سامسونگ (S6وedge) از لحاظ شکل ظاهری و عملکرد کاملا مجزا از گوشی های موجود در بازار اند. به ادامه مطلب بروید

۱- میانبری برای فعال شدن دوربین(Quick Camera Launch):

سامسونگ گالکسی S6 دوربین فوق العاده ای دارد. برای اینکه مطمئن شویم هیچ لحظه ی مهمی را از دست نمیدهیم، سامسونگ در این گوشی امکان دسترسی سریع به دوربین را قرار داده. فقط کافیست دکمه Home را دوبار فشار داده و به سرعت دوربین فعال می شود.
برای غیر فعال کردن این حالت کافی است به Camera > setting رفته سپس تیک Quick camera lunch را برداریم.

fast-camera-launch-s6

۲– هشدار هوشمند(Smart Alert):

امکان دیگری که سامسونگ قرار داده هشدار هوشمند است.هنگامی که این حالت فعال شود، اگر پیام یا تماس از دست رفته ای داشته باشید هنگام برداشتن، گوشی به لرزش در می اید. برای فعال کردن این امکان به ادرس زیر مراجعه کنید:
Settings > Motions and gestures > Smart alert.

۳- تغییر پوسته (تم) گوشی:

سامسونگ گالکسی S6 دارای امکان تغییر تم گوشی به شکل دلخواه است. باتغییر تم، والپیپر، ایکون، شکل نرم افزار های نصب شده و رابط کاربری تغییرمی کند. برای تغییر تم می توانید به آدرس setting> themes مراجعه کنید، بطور پیش فرض سه تم در تنظیمات سامسونگ S6 وجود دارد اما شما میتوانید با کلیک روی لینک سمت راست بالای صفه ی تم ها، به تنظیمات و همچنین تم های متنوع تری دست یابید.
حتی شما میتوانید با ابزاری که سامسونگ در اختیارتان گذاشته تم مخصوص خود را طراحی کنید.

samsung-galaxy-s6-theme1

۴- تغییر حالت صفحه ی اصلی:

در حالت پیش فرض اندازه ی صفحه ی اصلی این گوشی ۴×۴ است (۱۶ آیکون)، اما شما می توانید آن را به ۵×۵ نیز تغییر دهید(۲۵ آیکون)، تا آیکون و یا ویجت های بیشتری در ان جا بگیرد. برای تغییر آن یک فضای خالی روی صفحه ی اصلی پیدا کرده سپس انگشت خود را روی ان نگه دارید سپس از سمت چپ حالت ان را انتخاب کنید.

screen-grid-s6

۵- دسترسی سریع به تنظیمات:

این امکان برای دسترسی سریع به نرم افزار هایی که بیشتر از همه استفاده شده اند تعبیه شده. منوی تنظیمات را باز کرده سپس در بالا شما نرم افزار هایی که قبلا استفاده کرده اید می بینید سپس دکمه Edit را فشار داده و پشت نرم افزار هایی که می خواهید نمایش داده شود تیک بزنید شما میتوانید تا ۹ نرم افزار را انتخاب کنید.

۶- اسکنر اثر انگشت(Set up Fingerprints):

همانند محصول سال پیش شرکت سامسونگ گالکسی S5، گالکسی S6 اسکنر اثر انگشت روی دکمه Home دارد. اما پیشرفت بسیاری کرده است هم اکنون فقط کافی است به آرامی انگشت خود را روی دکه Home قرار داده و گوشی انگشتتان را شناسایی میکند و دیگر نیازی به چند بار کشیدن انگشت نیست ثبت اثر انگشت نیز کار ساده ای است:
فقط کافی است به Settings > Lock screen and security > Fingerprints مراجعه کنید برای ثبت دو سه بار روی سنسور کلیک کنید به خاطر داشته باشید دو یا سه بار از جهات مختلف انگشتتان را روی سنسور بکشید تا قسمت های مختلف ان را به خاطر بسپارد. به یاد داشته باشید تمام قسمت های انگشت و یا انگشتان مختلف خود را برای اسکنر تعریف کنید تا برای باز کردن آسان با مشکل مواجه نشوید.

setup_fingerprints_s6

۷– افزایش سرعت دانلود(Download Booster):

سامسونگ گالکسی S6 نیز همان امکان افزایش سرعت دانلود که روی S5 تعبیه شده بود را دارد. این نرم افزار اینترنت وای فای و LTE را با هم ترکیب می کند و این امکان را به شما می دهد که فایل های بزرگ تر از ۳۰ مگابایت را با سرعت بالاتری دانلود کنید برای فعال کردن این امکان به آدرس زیر مراجعه کنید:
Settings > More Connection Settings > Download Booster

۸- حالت do not disturb:

اگر با گوشی هایی با اندروید ۵ (lollipop) کار کرده باشید احتمالا این امکان را دیده اید اما سامسونگ نسخه مخصوص خود را دارد. با این امکان می توانید هشدار های گوشی خود را کنترل کنید. برای فعال کردن این امکان به Settings > Sounds & Notifications > Do Not Disturb مراجعه کنید.

۹- حالت حفظ باتری:

این حالت برای استفاده از نهایت توان باتری است. هنگامی که این حالت فعال است، گوشی به حالت سیاه سفید درمی آید و بسیاری از نرم افزار های پشت زمینه را غیر فعال می کند. با این وجود شما هنوز می توانید تماس برقرار کنید یا پیامک بفرستید و از تعدادی از نرم افزار های مهم استفاده کنید، شما میتوانید این حالت را هنگامی که شارز شما بین ۱۵ تا ۵۰% فعال کنید برای دستیابی به این امکان به ادرس زیر مراجعه کنید.
Settings > Battery > Power saving mode

۱۰- غیر فعال کردن نرم افزار های پیش فرض در گوشی:

اگر چه سامسونگ نرم افزار های پیش فرض گوشی را کمتر کرده است اما بازهم تعدادی نرم افزار جاگیر دارد که زیاد هم کاربردی نیستند. به جای اینکه تعدادی نرم افزار های غیر کاربردی در منو داشته باشیم هم اکنون می توانیم آنها را غیر فعال یا حذف کنیم. برای این کار به منوی اپلیکیشن مراجعه کرده سپس برروی Edit کلیک کنید سپس بر روی علامت منفی روی آیکون نرم افزار کلیک میکنیم هر نرم افزاری که علامت منفی را ندارد غیر قابل حذف است.

disable-apps-s6 (1)

۱۱- ساعت شبانه (فقط مخصوص گالکسی S6 edge):

ساعت شبانه امکان جدیدی در گالکسی S6 edge است، که شمارا قادر می سازد ساعت را از لبه ی گوشی مشاهده کنید.
این امکان مقداری باتری مصرف میکند پس احتمالا شما فقط وقتی گوشی در شارژ است از ان استفاده میکنید. برای روشن کردن ساعت شبانه به ادرس زیر مراجعه کنید:
Settings > Edge Screen >Night Clock.

۱۲- روشنایی لبه ی گوشی (فقط مخصوص گالکسی S6 edge):

این یک امکان دیگر گالکسی S6 Edge میباشد. این امکان باعث می شود هنگامی که کسی با شما تماس میگیرد و یا هشداری برای پوشی امده باشد  لبه ی گوشی روشن شود. نکته ی جالبی که این امکان دارد این است که می توان برای هر کدام از مخاطبین رنگ خاصی را تنظیم کنید که در صورت تماس روشن شود. برای تنظیم این امکان به ادرس زیر مراجعه کنید:
Settings > Edge screen > Edge lighting
و برای طنزیم رنگ نور برای هر کدام از مخاطبین به ادرس زیر بروید:
Settings > Edge screen > My people.

۱۳- گرفتن اسکرین کپچر (screen capture ):

دو راه برای گرفتن اسکرین شات در گالاکسی S6 وجود دارد:
۱- دست خود را روی صفحه نمایش از راست به چپ میکشیم شما میتوانید با رفتن به Settings > Gestures and Motions > Palm Swipe to Capture. این حالت را فعال کنید.

۲- دکمه power و Home را هم زمان نگه دارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.